(...) Święcie będziemy stać na straży wolności i suwerenności Polski i nie wyjdziemy dotąd z lasu, dopóki choć jeden Sowiet będzie deptał Polską Ziemię. (...)

6 Wileńska Brygada AK kpt. ,,Młota''

*******************

25 lutego (sobota) w Grodzisku Mazowieckim o godz. 16.00, rozpoczęło sie spotkanie poświęcone Żołnierzom Wyklętym w przededniu Święta 1 III - Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, tych, którzy po roku 1944, po wkroczeniu na ziemie polskie sowieckich wojsk, kontynuowali walkę o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, tym razem z nowym okupantem: sowieckim wojskiem, NKWD i komunistycznymi ,,rodzimymi'' renegatami.

Przed rozpoczęciem oficjalnego spotkania, gdy przybywały kolejne grupy gości, uruchomiona została prezentacja ukazująca na slajdach żołnierzy jak i oddziały podziemia niepodległościowego oraz zdjęcia zabitych w walkach Powstańców, które komuniści - podobnie jak hitlerowcy - robili poległym i zamordowanym. W tle słychać było utwory zespołu De Press z płyty ,,Myśmy Rebelianci'', utwory Leszka Czajkowskiego i Tadeusza Sikory o Żołnierzach Wyklętych.

Przed pokazem filmu poświęconego naszym Bohaterom, pokazana została wprowadzająca w temat, krótka prezentacja o loasach Żołnierzy, oddziałów, Ich rodzin oraz ludności cywilnej wspierających Powstańców.

Dla zainteresowanych dostępne były bezpłatnie nasz wydawnictwa ,,Alternatywy'' o Żołnierzach Wyklętych. Można było również otrzymać przygotowany przez nasze Stowarzyszenie materiał informacyjny o Święcie Żołnierzy Wyklętych, 4 strony, format A3 przeznaczony dla mieszkańców stolicy i miejscowości podwarszawskich - pobierz tutaj...

Przed rozpoczęciem spotkania

Prezentacja podczas spotkania (fragmenty)

Po spotkaniu

W Warszawie, w styczniu, ukonstytuował się Społeczny Komitet Obchodów Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Zapraszamy mieszkańców stolicy i wszystkich, którzy 1 marca w czwartek zechcą tu przybyć, na uroczyste obchody upamiętniające bohaterów podziemia niepodległościowego. Więcej o uroczystościach i aktualne wiadomości ...

Grodzisk Mazowiecki - pamięta

W nr 1 (88)/2012 ,,Gazety Grodziskiej'' z dnia 5 stycznia 2012r., niezależnym dwutygodniku wydawanym w powiecie grodziskim (Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa leśna, Jaktorów, Baranów, Żabia Wola) ukazał się obszerny, pierwszy artykuł o Żołnierzach Wyklętych autorstwa naszego kolegi ze Stowarzyszenia Solidarność Walcząca Oddział Warszawa. Otwiera on cykl artykułów, które do dnia dna 1 III 2012 r. będą się ukazywały w tej gazecie aby przybliżyć mieszkańcom powiatu grodziskiego historię walk żołnierzy podziemia niepodległościowego po II wojnie św. z sowiecką okupacją i komunistyczną agenturą.

Przedruki powyższych artykułów z Gazety Grodziskiej do przeczytania na portalu (kliknij na logo portalu) :

*********************

Zapraszamy zainteresowane szkoły, organizacje, stowarzyszenia, kluby do kontaktowania się z nami w przypadku Państwa zainteresowania odnośnie przeprowadzenia spotkania i prezentacji o Żołnierzach Wyklętych dla Was i Waszych gości. Nie dajmy zginąć pamięci o naszych bohaterach skazywanych na pogardę i zapomnienie przez komunistów i postkomunistyczne ,,elity'' III RP po 1989 r. Kontakt z nami - tutaj...


Zobacz również:
  • Linki do wszystkich naszych dotychczasowych spotkań - zobacz...

 


Powrót do strony głównej

Powrót do strony głównej Stowarzyszenia