Z życia agentury

,,Dzięki "wymianie" informacji między służbami sowieckimi a podległymi im służbami "demoludów" rosyjski wywiad ma dziś stosunkowo dobre rozeznanie, kto był kim w krajach obozu komunistycznego, i tam, gdzie nie doszło do gruntownej weryfikacji aparatu rządowego, może swojej wiedzy używać choćby do szantażu.'' dr Tadeusz Witkowski - Rosyjska sieć - czytaj... , (pełna wersja - pobierz tutaj... )

Sowiecka Szkoła Propagandy i Informacji

 

***************************

Wisława Szymborska nie żyje !

 

Wisława Szymborska m.in . o śmierci Józefa Stalina:
TEN DZIEŃ
Życie Literackie" nr 11/61 z 15 marca 1953 r.

Jeszcze dzwonek, ostry dzwonek w uszach brzmi.
Kto u progu? Z jaką wieścią, i tak wcześnie?
Nie chcę wiedzieć. Może ciągle jestem we śnie.
Nie podejdę, nie otworzę drzwi.

Czy to ranek na oknami, mroźna skra
tak oślepia, że dokoła patrzę łzami?
Czy to zegar tak zadudnił sekundami.
Czy to moje własne serce werbel gra?

Póki nikt z was nie wypowie pierwszych słów,
brak pewności jest nadzieją, towarzysze...
Milczę. Wiedzą, że to czego nie chcę słyszeć -
muszę czytać z pochylonych głów.

Jaki rozkaz przekazuje nam
na sztandarach rewolucji profil czwarty?
- Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia - ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.

Niewzruszony drukarski znak
drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
A to słusznie. A to nawet lepiej tak.

***********

Pod koniec 1951 roku UB dokonało licznych aresztowań w Kurii Krakowskiej. Do więzień trafiło kilkunastu księży, którym władze komunistyczne postawiły fałszywe, na ogół kryminalno-polityczne zarzuty. Oskarzono ich o szpiegostwo, dywersję i zdradę. Na początku 1953 roku zapadły wyroki: trzy kary śmierci i kary długoletniego więzienia. Gdy skazani oczekiwali w celi śmierci na wykonanie wyroku, krakowscy literaci, którzy wierzyli w Stalina wiarą Szymborskiej, uchwalili "Rezolucję Związku Literatów Polskich w Krakowie w sprawie procesu krakowskiego". Krakowską rezolucję, domagającą się śmierci skazanych księży, podpisały 53 osoby. Była wśród nich Wisława Szymborska w towarzystwie między innymi: Adama Włodka (jej pierwszego męża), Kornela Filipowicza (późniejszego męża Szymborskiej). Oto jej treść:

W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich powiązanych z krakowską Kurią Metropolitarną. My zebrani w dniu 8 lutego 1953 r. członkowie krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie dla zdrajców Ojczyzny, którzy wykorzystując swe duchowe stanowiska i wpływ na część młodzieży skupionej w KSM działali wrogo wobec narodu i państwa ludowego, uprawiali - za amerykańskie pieniądze - szpiegostwo i dywersję.
Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniom antypolskim i okazywali zdrajcom pomoc, oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne.
Wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm i ostrzej piętnować wrogów narodu - dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej.

***********

Odajmy jeszcze głos piewczyni komunizmu i Stalina:

"Wstępującemu do Partii"

Pytania brzmią ostro
Ale tak właśnie trzeba
Bo wybrałeś życie komunisty
I przyszłość czeka
Twoich zwycięstw
Jeśli jak kamień w wodzie
Będzie twe czuwanie
Gdy oczy zamiast widzieć
Będą tylko patrzeć
Gdy wrząca miłość
W chłodne zamieni się sprzyjanie
Jeśli stopa przywyknie do drogi najgładszej
Partia. Należeć do niej
Z nią działać z nią marzyć
Z nią w planach nieulękłych
Z nią w trosce bezsennej
Wierz mi to najpiękniejsze
Co się może zdarzyć
W czasie naszej młodości
Gwiazdy dwuramiennej.

***********

Lenin

Że w bój prowadził skrzywdzonych,
Że trwałość zwycięstwu nadał,
Dla nadchodzących epok
Stawiając mocny fundament
Grób, w którym leżał ten
Nowego człowieczeństwa Adam
Wieńczony będzie kwiatami
Z nieznanych dziś jeszcze planet.

Wisława Szymborska nigdy nie powiedziała ,,przepraszam''. Była świadomym trybikem komunistycznej propagandy. Czerpała profity z bycia usłużną wobec komunistycznych zbrodniarzy uczestnicząc aktywnie w ich antypolskiej i antynarodowej propagandzie.

***************************

Tadeusz Mazowiecki skończył 85 lat

Tadeusz Mazowiecki, wybrany na premiera RP po niedemokratycznych wyborach do Sejmu z 1989 r., za którego rządów uciekinierów z Niemieckiej Republiki Demokratycznej (NRD) przedostających się do Polski przekazywano w ręce Stasi (niemiecki odpowiednik Służby Bezpieczeństwa) zwrócił się w dniu swoich urodzin "do Kościoła o to, by niektóre jego części nie dawały się wmanewrowywać w tę politykę kłamstwa smoleńskiego''.

Tadeusz Mazowiecki już kiedyś poruszał w swoich wypowiedziach temat Kościoła. Tyle, że nie zwracał się wówczas do Kościoła, ale do swoich mocodawców, komunistycznych namiestników Moskwy potępiając księży Kościoła katolickiego.

Pod koniec 1951 roku UB dokonało licznych aresztowań w Kurii Krakowskiej. Do więzień trafiło kilkunastu księży, którym władze komunistyczne postawiły fałszywe, na ogół kryminalno-polityczne zarzuty. Oskarzono ich o szpiegostwo, dywersję i zdradę. Na początku 1953 roku zapadły wyroki: trzy kary śmierci i kary długoletniego więzienia. Gdy skazani oczekiwali w celi śmierci na wykonanie wyroku, krakowscy literaci (wśród nich Tadeusz Mazowiecki) którzy wierzyli w Stalina wiarą Szymborskiej, uchwalili "Rezolucję Związku Literatów Polskich w Krakowie w sprawie procesu krakowskiego". Oto jej treść:

(...) W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich powiązanych z krakowską Kurią Metropolitarną. My zebrani w dniu 8 lutego 1953 r. członkowie krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie dla zdrajców Ojczyzny, którzy wykorzystując swe duchowe stanowiska i wpływ na część młodzieży skupionej w KSM działali wrogo wobec narodu i państwa ludowego, uprawiali - za amerykańskie pieniądze - szpiegostwo i dywersję.
Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniom antypolskim i okazywali zdrajcom pomoc, oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne.
Wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm i ostrzej piętnować wrogów narodu - dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej.(...)

Jubilatowi, w rocznicę urodzin, poświęcamy wiersz Wisławy Szymborskiej, z którą razem podpisał ww rezolucję:

"WSTĘPUJĄCEMU DO PARTII"

Pytania brzmią ostro
Ale tak właśnie trzeba
Bo wybrałeś życie komunisty
I przyszłość czeka
Twoich zwycięstw
Jeśli jak kamień w wodzie
Będzie twe czuwanie
Gdy oczy zamiast widzieć
Będą tylko patrzeć
Gdy wrząca miłość
W chłodne zamieni się sprzyjanie
Jeśli stopa przywyknie do drogi najgładszej
Partia. Należeć do niej
Z nią działać z nią marzyć
Z nią w planach nieulękłych
Z nią w trosce bezsennej
Wierz mi to najpiękniejsze
Co się może zdarzyć
W czasie naszej młodości
Gwiazdy dwuramiennej.

***********

Stowarzyszenie Solidarność Walcząca Oddział Warszawa

Krzysztof Wyszkowski dla Stefczyk.info o Mazowieckim: ,,historia jego życia jest smutna" - czytaj...


Powrót do strony głównej

,,Zamach w Smoleńsku? Bzdura! Ale rozumiem, że ludzie myślą inaczej" - podał portal wp.pl nawiązując do wywiadu Moniki Olejnik dla Wprost. No cóż, wiosna idzie, ,,Śpiochy'' ponownie się budzą (albo są wybudzane). Jako TW ,,Stokrotka'' nie może przecież inaczej, nie może kąsać ręki która przez wiele lat karmiła. Poza tym, stara, dobra szkoła wychowania tatusia, który też nie kąsał ręki moskiewskiego pana. Wszystko pozostaje w rodzince.

  • Stokrotka rosła polna .... - czytaj...
  • oraz szukaj w google np. TW Stokrotka ...

Film TVN o TW ,,Bolku'' wyciekł do sieci - czytaj...


Wojciech Jaruzelski, to sowiecki patriota, a zdrajca Polski i narodu Polskiego - TVP Historia ''Towarzysz Generał'' - obejrzyj film...

Narodziny sowieckiej agentury