Paweł Kołkiewicz , ur. 29 XII 1966 r. w Opocznie.

Ukończył LO im. S. Żeromskiego w Opocznie (1985). Od 1983 związany z działalnością niezależną w Opocznie. Tuż przed maturą w 1985 r. przesłuchiwany przez SB, mjr. Łacha, na skutek donosu. W latach 1985 - 1992 student Politechniki Warszawskiej w Warszawie.

Od 1985 związany z MKK ''Wola'' zajmował się kolportażem pism podziemnych m.in.: ''Wola'', ''PWA'', ''BAZA'', ''CDN'', ''Tygodnik Mazowsze'', ''KOS'', książek m.in. wydawnictw ''Nowa'', ''Krąg'', ''Rytm'', ''Most'', ''Przedświt'' oraz pism studenckich ''Miś'', ''Grizzly'', ''CIA'' , ''Kurier Akademicki''.

Od 1986 r. członek oddziału warszawskiego ''Solidarności Walczącej'' powstałej z grupy ''Alternatywa''. Zajmował się kolportażem pism wrocławskiej SW i warszawskiej SW (''Wolny Strzelec'', ''Alternatywa''), brał udział w akcjach ulotkowych, druku i w pracach redakcyjnych pism SW.

Od wiosny 1987 zaprzysiężony członek ''Solidarności Walczącej''. W pokoju akademika ,,Bratniak'' przy ul. Grójeckiej 39 , w którym mieszkał, często odbywały się spotkania warszawskiego oddziału SW. Pokój w Bratniaku był swoistym ,,punktem kolportażu''. Docierała tu i przekazywana dalej była prasa podziemna, oprócz Warszawy, z Wrocława, Łodzi, Poznania, Krakowa, Gdańska.

W 1988 r. uległ poważnemu wypadkowi (uderzony przez samochód, z otrzymanych dokumentów z MO w Warszawie wynikało, że prowadzącym samochów był obywatel niemiecki), po pobycie w szpitalu , w trakcie rekonwalescencji pisał artykuły do prasy SW. Ukończył studia w 1992 r., w 2001 r. studia podyplomowe MBA, pracował w różnych firmach w kilku miastach na terenie Polski.

Od 2009 przedstawiciel Stowarzyszenia "Solidarność Walcząca Oddział Warszawa"; popularyzator historii Polski, organizator spotkań i prezentacji poświęconych przywracaniu pamięci o Żołnierzach Wyklętych, autor publikacji historycznych zamieszczanych na portalach internetowych. Od 2011 r. przewodniczący Powiatowego Klubu Historyczno-Dziennikarskiego w Grodzisku Mazowieckim, współorganizator powiatowych Konkursów Historycznych Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych dla młodzieży powiatu grodziskiego (I. edycja - rok 2011/2012, II. edycja - rok 2012/2013, III edycja - 2013/2014). W roku 2013 inicjator i organizator I i II Warszawskiego Maratonu Filmowego o Żołnierzach Wyklętych.

12 grudnia 2009 r. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Odznaczenie zostało wręczone podczas wieczornicy ''Nasza Wolność''w przedzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Zobacz tutaj...

W dniu 26 maja 2012 r., w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Marszałkowskiej 21/25 ("Przystanek Historia") odbyła się konferencja pt. ''Solidarność Walcząca w Polsce Centralnej" poświęcona 30. rocznicy powstania Solidarności Walczącej we Wrocławiu w 1982 r. . W trakcie spotkania Paweł Kołkiewicz, działacz Solidarności Walczącej Oddział Warszawa (obecny członek naszego Stowarzyszenia), wywodzący się z grupy Alternatywa został odzaczony Krzyżem Solidarności Walczącej. Krzyż SW wręczał Kornel Morawiecki oraz Andrzej Kołodziej. Więcej informacji o spotkaniu - tutaj...

a