Listopad 2010

10 listopada 2010 r. - 7 miesięcy od wciąż niewyjaśnionej tragedii pod Smoleńskiem

Po Mszy św. ruszył pochód w stronę Pałacu Prezydenckiego gdzie złożono wieńce i zapalone znicze. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z uroczystości i Marszu Pamięci:

  • Msza św. w Katedrze, Marsz Pamięci (foto i audiorelacja ) - zobacz...
  • Marsz Pamięci , Warszawa - zobacz...
  • Tysiące ludzi oddało hołd ofiarom katastrofy - czytaj...

Wśród uczestników Marszu rozprowadziliśmy 2000 szt. ,,Alternatywy'' poświęconej (nie)rządom obecnej ekipy i jej nieudolności w prowadzeniu polityki zarówno tej gospodarczej, zagranicznej jak i społecznej. To pierwsze, z przewidywanych docelowo kilku, wydanie naszego biuletynu poświęconego partactwu tej ekipy. Hasłem przewodnim jest: ''Tusk, Komorowski, Sikorski - ,,Wam kury szczać prowadzić a nie politykę robić'' . Numer ,,Alternatywy'' do pobrania - poniżej...

Na poczatku listopada, rzecznik rządu Paweł Graś, odpowiadając na merytoryczne zarzuty PiS ukazujące rozdźwięk pomiędzy obietnicami gospodarczymi Tuska sprzed 3 lat (wygłoszonymi podczas expose), a bieżącą rzeczywistością i stanem gospodarki, odpowiedział, że to "kolejny dowód na to, że PiS odrywa się od naszej rzeczywistości" . Rozpoczynamy tym wydaniem, cykl wydań ,,Alternatywy'', w których zamierzamy punktować (nie)rządy obecnej ekipy. Zapraszamy do zapoznania się z bieżącym opracowaniem (

Tusk, Komorowski, Sikorski - ,,Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić'' - te słowa Józefa Piłsudskiego , dziś po 92 latach nabierają szczególnego znaczenia w kontekście ,,polityki'' zagranicznej, gospodarczej i społecznej obecnej ekipy. Ta ekipa , wspierana przez antypolskie media, swoją socjotechniką stara się odwrócić uwagę społeczeństwa od aktualnej sytuacji gospodarczej Polski i skierować ją na inne zagadnienia. Bieżący numer jest pierwszym z kilku, które zamierzamy wydać. Apelujemy o pobieranie i rozsyłanie go do Waszych znajomych, przyjaciół, rodzin. ( Wam kury szczać prowadzić - pobierz tutaj... )

Przygotowując powyższy materiał korzystaliśmy z informacji zawartych w ,,Gazecie Finasowej'' z art. pt. ,, ''Zielona wyspa'' tonie w morzu deficytu '' oraz ,,Gazety Polskiej'' . Rysunki - żródło Blogpress.pl - galeria POlitruka.

 

 

 


Listopad 2010 - W nocy z 31 października na 1 listopada 1918 r. oddziały ukraińskie rekrutujące się z żołnierzy rozpadającej się armii austro-węgierskiej, ochotników i Strzelców Siczowych opanowały Lwów i całą Małopolskę Wschodnią. Ukraińcom przeciwstawiły się początkowo bardzo skromne siły polskie. Do walki o Polskę czynnie włączyły się dzieci i młodzież lwowska. Ponad 1400 chłopców i dziewcząt poniżej 18. roku życia. Ich pamięci poświęciliśmy okolicznościowe wydanie ,,Alternatywy'' (Orlęta Lwowskie - pobierz tutaj...) Zachęcamy do pobierania i rozsyłania bieżącego numeru ,,Alternatywy''.

Przygotowując powyższy materiał korzystaliśmy ze specjalnego dodatku Instytutu Pamięci Narodowej, wydanego we współpracy z ,,Dziennikiem'' w roku 2008. Kalendarium i materiały dotyczące ''Orląt Lwowskich'' przygotowane zostały na podstawie opracowań dr Marka Gałęzowskiego z IPN Warszawa.

 

 

 


Powrót do strony głównej Stowarzyszenia

Powrót do strony głównej