Marzec 2011

Za zdradę Rzeczypospolitej. W imieniu Polski. Kula w łeb - tak kilkadziesiąt lat temu usłyszałby każdy kolaborant pod okupacją hitlerowską czy sowiecką. Wówczas kolaboracja przybierała rózne formy. W swojej istocie godziła we wszystko co nam bliskie, co polskie. Była sprzeniewierzeniem się wartościom o które walczyło Polskie Państwa Podziemne, walczyli m.in. żołnierze Zgrupowania AK ,,Radosław'.

Od dawna obserwujemy zadziwiającą pasję jaką "Gazeta Wyborcza" wykazuje w walce z nazwą jednego z ważniejszych rond w Warszawie - ronda im. Zgrupowania AK "Radosław" - czytaj więcej...

Dzisiaj taką kolaboracją jest pomysł zmiany nazwy ronda Zgrupowania ,,Radosława'' i przywrócenia starej nazwy. To taka współczesna forma zdrady, walki z polską tradycją i historią, promowania pseudowartości obcych naszej dumie z tego, że jesteśmy Polakami. Należy mieć świadomość, że mentalne klony Bieruta, Moczara, Michnika, Jaruzelskiego czy innych rezydentów żyją na polskiej ziemi.

Zmiane nazwy i powrót do wcześniejszej nazwy obecnego Ronda Zgrupowania AK "Radosław" ok. miesiąca temu zaproponował radny Dariusz Dolczewski z PO. Pomysł podchwycili ochoczo towarzysze, reprezentanci lewicy w stołecznym samorządzie. - Akurat Rondo Babka ma tak specyficzną nazwę i tak utarła się ona wśród mieszkańców, że zdecydowanie będę za jej przywróceniem - zapowiadał towarzysz Marcin Rzońca z SLD.

5 III, w dniu kiedy w roku 1940 r. Stalin podpisał decyzję o wymordowaniu ponad 25 tysięcy Polaków wzietych do niewoli po sowieckiej agresji 17 IX 1939 r., w dniu , kiedy w 1953 r. Stalin, wyrokiem Opatrzności, uwolnił ludzkość od swojej krwawej obecności - w tym dniu 5 III 2011 byli żołnierze Zgrupowania AK ,,Radosław'' oraz Grupa Historyczna ,,Zgrupowanie Radosław'' zebrali się na rondzie Radosława w obronie tego bliskiego naszemu sercu miejsca. Byliśmy i my tam również. Po prostu - nie mogliśmy nie być.

Członkowie Grupy Historycznej ,,Zgrupowanie Radosława'' rozdawali wśród mieszkańców Warszawy ulotki przedstawiające historię walk Zgrupowania AK ,,Radosław'' ( zobacz poniżej ) . Nasze Stowarzyszenie wśród przybyłych oraz przechodzących osób rozdawało marcowy numer ,,Alternatywy'' poświęcony Żołnierzom Wyklętym ( do pobrania tutaj ... )


Wydaniem styczniowym naszej ,,Alternatywy'' rozpoczęliśmy akcję poświęconą ,,przywracaniu pamięci'' o Żołnierzach Wyklętych, żołnierzach podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego z lat 1944-1963 . W roku 2011 pragniemy w sposób szczególny przypominać o Nich i propagować wartości za które gotowi byli oddać swoje życie. Więcej - czytaj tutaj...


Powrót do strony głównej Stowarzyszenia

Powrót do strony głównej