Zebranych zaskoczył "luz" i poczucie humoru byłego premiera.
Kaczyński mówił o tym, że kryzys może trwać długo. Możliwe jest wyjście PSLu z rządu, w związku z brakiem realizacji ich pomysłów. Rząd mniejszosciowy może jednak trwać do końca kadencji. Rząd nie realizuje żadnych przemyślanych działań mających na celu zmniejszenie dolegliwości związanych z kryzysem. Ich działania maja raczej na celu pozytywne przedstawienie własnego wizerunku. 
Gość wyjaśniał, że wprowadzenie euro w sytuacji załamania gospodarki jest przedsięwzięciem bardzo ryzykownym. Zmiany polityczne mogą nastąpić nie pod wpływem kryzysu ekonomicznego, ale na skutek jakiegoś nieprzewidywalnego, spektakularnego wydarzenia, np. skandalu.

Prezes PiS wspomnial także o tym, że kraj jest trapiony przez inny kryzys, o którym nic się nie mówi i nie pisze. Jest to kryzys polskiej wsi. Ceny skupu się nie zmieniają, a ceny środków produkcji bardzo wzrosły. J. Kaczyński dodał, że rząd nie ma innego planu dla ochrony zdrowia niż ten który przedstawiła Beata Sawicka.Według takiego wzorca funkcjonuje USA, gdzie nakłady są wielokrotnie większe, a system nie obejmuje kilkudziesięciu milionów obywateli. Wspomniał także o tym, że wysoko ceni zawód lekarza. Jego zdaniem jest to grupa, która powinna być szczególnie dobrze wynagradzana. Natomiast, jeśli ktoś chce być milionerem, to powinien zająć się biznesem. 
Przedstawione poglądy spotkały się z aplauzem ze strony zebranych na sali klubowiczów. Pan premier czuł się dobrze. Uśmiechał się i żartował. Precyzja wypowiedzi i lekkość z jaką się wypowiadał całkowicie przeczy stereotypowi wykreowanemu i utrwalonemu przez niechętne mu media.
Impreza zakończyła się okolo godziny 19:40.

Anna Werter

zdjęcia : Anna Werter

 


< Powrót do strony głównej >

a