Spotkanie z Sandrą Elisabeth Roelofs - Pierwszą Damą Gruzji z okazji promocji książki "Historia Idealistki", odbyło się 05 lutego 2011 w klubie "Traffic" w Warszawie. Pani Sandra, polską edycję książki zadedykowała swojej przyjaciółce Marii Kaczyńskiej.

Znaczną część opowieści poświęciła relacjom i wspólnym zainteresowaniom, które zbliżyły do siebie obie pierwsze damy. Odpowiadała również na pytania dotyczące stosunków rosyjsko-gruzińskich. Według Pani Roelofs relacje pomiędzy tymi krajami mogą być normalne tylko pod warunkiem gdy Rosja uzna Gruzję za równorzędnego partnera.Podreśliła, że część Gruzji nadal znajduje się pod rosyjską okupacją.

Prowadząca spotkanie, Aneta Wiśniewska - tłumaczka śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, opowiedziała o szerokiej działalności społecznej Pierwszej Damy Gruzji.

Do książki dołączona jest płyta CD z gruzińskimi piosenkami w wykonaniu autorki oraz polskie utwory poświęcone pamięci śp. Marii Kaczyńskiej

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją ze spotkania. (Jaśniejsze zdjęcia pochodzą z prezentacji. Są one zamieszczone w książce).

Zobacz również:


Powrót do strony głównej