Pliki do pobrania

W tym dziale pragniemy udostępniać stopniowo wszystkim zainteresowanym materiały w postaci elektronicznej zawierające dokumenty SW, pliki ze zdjęciami, filmami, prasą podziemną dotyczące stanu wojennego oraz naszej najnowszej powojennej i współczesnej historii tak aby każdy, dla kogo przeszłość naszego kraju, jego historia nie są tylko nic nie znaczącymi słowami, mógł je wykorzystywać do poznania i zrozumienia przemilczanej przez media przez lata organizacji ''Solidarność Walcząca'', jej działalności, zasad ideowych i celów. ''Solidarność Walcząca'', która jawnie stawiała sobie za cel obalenie systemu komunistycznego, która jasno mówiła, że ''my tę władzę chcemy pozbawić władzy'', która uznana została za ''ostatnią w historii Polski organizację niepodległościową''.


Materiały rocznicowe przygotowane i wydane przez nasze Stowarzyszenie (o nas czytaj tutaj...) - materiały do pobrania - tutaj...

Żołnierze Wyklęci - materiały do pobrania - tutaj...

Kontrwywiad SW

Do pobrania

1. Lista (niepełna) ofiar represji komunistycznych 1981 - 1989 do pobrania - tutaj... (zip, 409 KB)

2. Wystawa w Muzeum Niepodległości w 25-tą rocznicę powstania SW - tutaj... (zip, 960 KB)

3. Wystawa w Pasażu Wiecha w Warszawie w 25-tą rocznicę powstania SW - tutaj... (zip, 1,1 MB)

4. ''Zima wasza, Polska nasza'' - wieczornica w Międzylesiu 12/12/2008 r. , w przedzien 27 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - tutaj... (zip, 1,1 MB )

5. ''Przed 13 grudnia'' - wieczornica w Międzylesiu 12/12/2007 r. w przedzień 26 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - tutaj... (zip, 0,7 MB )

6. Krzysztof Wyszkowski o Solidarności Walczącej i lustracji , audycja - pobierz... (mp3, 2,9 MB)

7. Dodatek specjalny ''Rzeczpospolitej'' poświęcony ''Solidarności Walczącej'' w 25-tą rocznicę powstania - pobierz... (pdf , 1,6MB)

8. Wydanie specjalne z okazji 25-lecia Solidarności Walczącej , a w nim m.in. ''Moj głos za prawdą'' - Kornel Morawiecki , m.in. o ''okrągłym stole'' , Adamie Michniku i jego nieformalnym 2 miesięcznym pobycie w archiwach MSW - pobierz ... ( pdf, 6,9 MB )

9. Zdjęcia z uroczystości na Powązkach i przed Pomnikiem Bohaterów Powstania Warszawskiego - 2008 rok - pobierz... (zip, 2,2 MB)

10. Muzyczny hołd żołnierzom NSZ

Wydawnictwa podziemne SW Oddział Warszawa (w przygotowaniu nowe, zeskanowane materiały)

 


Powrót do strony głównej