Nasza nowa inicjatywy literacko - satyrycznej ,,Swołocz''. Zapraszamy i gorąco apelujemy o pobieranie tych i kolejnych wydań oraz rozsyłanie swoim bliskim, znajomych.
Bez oporów w naszym gronie, z ,,radością i dumą'' obraliśmy za patrona i ojca chrzestnego niniejszej inicjatywy Donalda Tuska, autora wypowiedzi, którą prezentujemy w ,,Swołoczy'' , zamieszczonej przed laty w miesięczniku ,,Znak'' w ankiecie: ,,Czym jest polskość?''

Wydanie Majowe - Pobierz...

Wydanie Czerwcowe - Pobierz...

 

DZIEŃ KOLJA-BORANTA

Dziś dzień 22 lipca. Pamiętny dzień. Dzień Kolja-boranta. Uczcijmy go pamiętając o tych, którzy mentalnie i nie tylko, swój rodowód wywodzą od tego dnia. Nie tylko - albowiem genetyczne mutanty sowieckiej inżynierii społecznej żyją nadal wśród nas. Pamiętajmy więc o wiernych synach i córkach ojczyzny. Nie naszej, oczywiście. Tej sowieckiej, albowiem jak mówił wprost Mieczysław Moczar w sierpniu 1948 r. "Związek Radziecki jest nie tylko naszym sojusznikiem - to jest powiedzenie dla narodu. Dla nas, partyjniaków, ZSRR jest naszą Ojczyzną, a granice nasze nie jestem w stanie dziś określić, dziś są za Berlinem, a jutro będą na Gibraltarze". Przyłącz się do ,,akcji pamięci'' !!!

Pokażmy, że pamiętamy o nich, o ich wysiłku, miłości i przywiązaniu do swojej ojczyzny. Niech każdy z nich dostanie od nas dowód naszej pamięci.

Dlatego apelujemy o przyłączenie się do ,,akcji pamięci''. Wyślij im maila lub kartkę pocztową. Poświęć kilka minut na ich wysłanie, kilka złotych kupując pocztówkę i znaczek - niech wiedzą , że pamięć o nich jest żywa w narodzie.

Pomyśl jaką radość im sprawisz dając dowód swojej pamięci o nich. Ta radość będzie zwielokrotniona przez pracowników Poczty Polskiej, listonoszy, osoby pracujące w recepcjach firm i instytucji i wielu wielu innych, którzy będą pośrednio lub bezpośrednio zaangażowani w dostarczenie naszych ,,kartek pamięci'' . Proponujemy:

JEŚLI CHESZ WYSŁAĆ MAILE PAMIĘCI

 1. Gazeta Wyborcza - Word (doc) , Acrobat Reader (pdf)
 2. TVN - Word (doc) , Acrobat Reader (pdf)
 3. europosłowie - Word (doc) , Acrobat Reader (pdf)
 4. posłowie i senatorowie - Word (doc) , Acrobat Reader (pdf)
 5. biuro poselskie Donalda Tuska: biuro.tusk@op.pl , Donald.Tusk@sejm.pl
 6. inne, nie wymienione powyżej, a uważasz że tamtym osobom należy się również pamięć w dniu Kolji

UWAGA: lista adresowa europosłów oraz posłów i senatorów zawiera adresy do wszystkich, niezależnie od opcji politycznej. Dostaną więc wspaniałą kartkę pamięci i ci, którym nie chcielibyśmy jej wysyłać. Ale w naszym przekonaniu ma to również swoją pozytywną stronę. Przypomnimy i im, że my pamiętamy. Możemy również w treści maila zawrzeć np. taką treść ,,Jeśli uważasz że 22 lipca - ,,Dzień Kolja-boranta'' jest ci obcy - prześlij maila do swojego ,,kolegi'' lub ,,koleżanki'' z ław poselskich, którzy z radością przyjmą od ciebie tę kartkę pamięci''. Wszyscy będą zadowoleni.

Niech tysiące, tysiące maili trafi do skrzynek mailowych naszych  adresatów jako dowód naszej pamięci !!!

JEŚLI CHESZ WYSŁAĆ POCZTOWĄ KARTKĘ PAMIĘCI

 1. Wojciech Jaruzelski, ul. Ikara 5, 02 - 705 Warszawa
 2. Donald Tusk, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3 , 00-583 Warszawa
 3. Bronisław Komorowski, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa
 4. Adam Michnik ( Szechter) ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa
 5. Seweryn Blumsztajn , ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa
 6. Radosław Sikorski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa
 7. Monika Olejnik, TVN S.A., ul. Wiertnicza 166, 02-952 Warszawa
 8. Stefan Niesiowski, Biuro poselskie, ul. Piotrkowska 61, 90-413 Łódź
 9. Stefan Niesiowski, Biuro poselskie, ul. Pod Filarami 2/4 , 65-068 Zielona Góra
 10. Stefan Niesiowski, Biuro poselskie, ul. Żeromskiego 2, 69-100 Słubice
 11. Donald Tusk, Biuro poselskie, ul. Marszałkowska 87/85, 00-683 Warszawa
 12. Donald Tusk, Biuro poselskie, ul. Szeroka 121/122, 80-835 Gdańśk
 13. i wiele , wiele innych - przykładowe adresy (również mailowe ) znajdziesz TUTAJ...

***********************

NIE DAJ IM POCZUĆ SIĘ ZAPOMNIANYM, NIEDOCENIONYM. PAMIĘĆ O NICH TEŻ NIE MOŻE ZGINĄĆ ABY MŁODE POKOLENIA ROZUMIAŁY, ŻE JEŚLI NIE ZACHOWAMY PAMIĘCI O TYCH, KTÓRZY PRZEZ WIELE LAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ WALCZYLI O WOLNĄ I NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, TO ICH POŚWIĘCENIE I PRZELANA KREW BĘDĄ DAREMNE, A ZDRAJCY I ICH GLORYFIKATORZY PRZEJDĄ DO HISTORII JAKO LUDZIE HONORU.

***********************

W naszej ,,kartce pamięci'' wykorzystaliśmy ulotkę ze stanu wojennego, ,,Tu mieszka Kolja-borant'' , grupy specjalnej ,,Armenia'' . O grupie ,,Armenia'' - przeczytaj tutaj...

Powrót do strony głównej