LISTOPAD 2012

Szczegóły Konkursu - tutaj...

PACZKA NA BOŻE NARODZENIE DLA POLSKIEGO KOMBATANTA NA KRESACH - czytaj więcej...

-----------------------------------------------------------

Święto Niepodległości w Grodzisku Mazowieckim

Projekcja filmu "Czy warto było tak żyć", prezentacja historyczna Pawła Kołkiewicza, a także rozpoczęcie II edycji konkursu oraz zapowiedź akcji zbiórki darów dla kombatantów ze Wschodu - taki był program spotkania, które odbyło się w przededniu Święta Niepodległosci w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Warto wspomnieć, że 11 listopada odbędzie się otwarcie odrestaurowanej Willi Radogoszcz.

Przybyli na spotkanie, które odbyło się 10 listopada o godz. 14 w Centrum Kultury, obejrzeli film Aliny Czerniakowskiej pt. ,,Czy warto było tak żyć''. Była to poruszająca opowieść o Stanisławie Sojczyńskim ''Warszycu'', założycielu największej zbrojnej organizacji podziemnej w centralnej Polsce - Konspiracyjne Wojsko Polskie, którego żołnierze walczyli z komunistami aż do 1955 r. Projekcję filmu poprzedziła prezentacja w wykonaniu Pawła Kołkiewicza, przewodniczącego Powiatowego Klubu Historycznego w Grodzisku Mazowieckim i przedstawiciela Stowarzyszenia Solidarność Walcząca - Oddział Warszawa. Profesjonalnie przygotowana i fascynująco przedstawiona prezentacja została nagrodzona przez gości brawami.

Podczas spotkania organizatorzy zapowiedzieli też kolejną, II edycję Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych, którego I edycja odbyła się w naszym powiecie na początku tego roku. Jego zwycieżczyni - Malwina Grabowska - w tym roku wspierać będzie realizację kolejnego konkursu. - Malwina jest wielkim talentem historycznym - mówiła Edyta Żyła, jedna ze współorganizatorek konkursu.

Zgromadzeni otrzymali też informację o rozpoczynającej się wkrótce akcji zbiórki darów dla kombatantów mieszkających na Wschodzie. Przypomnijmy, ze będzie to kolejna zbiórka. W podziękowaniu za okazaną pomoc kombatanci gościli w Grodzisku Mazowieckim i Milanówku na początku września tego roku. Spotkanie koordynowały wówczas Iwona Stawicka -Matela (Grodzisk Maz.) oraz Małgorzata Podgórska-Paciorek (Milanówek).

Organizatorami spotkania w Centrum Kultury byli radny Grodziska Maz. Roman Ignasiak oraz Powiatowy Klub Historyczny.

( na podstawie: www.TuGrodzisk.pl)

 


-----------------------------------------------------------


  • Linki do wszystkich naszych dotychczasowych spotkań o Żołnierzach Wyklętych i innych wydarzeniach z historii naszego Narodu - zobacz...
  • Wszystkie, dotychczas wydane numery ,,Alternatywy'' przez nasze Stowarzyszenie - do pobrania tutaj...
  • ,,Alternatywa'' wydawana przez nas i poświęcona ,,przywracaniu pamięci'' o Żołnierzach Wyklętych w roku 2011 - tutaj...
  • O Żołnierzach Wyklętych - zobacz tutaj...

Powrót do strony głównej Stowarzyszenia

Powrót do strony głównej