Lipiec/Sierpień 2009

..... 1 września 2009 - odbyła się zapowiadana demonstracja przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie - czytaj...

..... 24 sierpnia 2009 - udzieliliśmy poparcia i przyłączyliśmy się do Oświadczenia Komitetu 39.09 ''W obronie prawdy'' a dotyczącego zakłamywania historii przez Rosję w świetle zbliżającej się 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej , której nieodłącznym aspektem był podpisany 23 sierpnia 1939 r. , przez komunistyczną Rosję i hitlerowskie Niemcy, pakt Ribbentrop-Mołotow'' . Poniżej przedstawiamy treść oświadczenia wraz z listą sygnatariuszy.

OŚWIADCZENIE KOMITETU 39.09

1 września do Polski przyjeżdża pan premier Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. Został zaproszony na obchody 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Jego obecność w naszym kraju tego dnia jest zdumiewająca.

Rosja do dziś nie rozliczyła się ze swego udziału w rozpętaniu najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości. Rosyjskie media bez żadnej reakcji władz prowadzą kłamliwą kampanię, wypaczającą sens wydarzeń z 1939 roku i jego następstw. Do dziś żyją w Europie ofiary zbrodniczej polityki sowieckiej, które nie otrzymały żadnego zadośćuczynienia - tak materialnego, jak i moralnego.

Dzisiejsza Rosja nie wyciągnęła wniosków z historii, czego następstwem jest kontynuacja jej agresywnej i imperialnej polityki wobec sąsiednich narodów. Dlatego podczas wizyty Władimira Putina konieczne jest przedstawienie rzeczywistej roli Rosji w II Wojnie Światowej.

Obywatelska inicjatywa Komitet 39'09 jest porozumieniem rozmaitych środowisk skupiających ludzi, dla których najważniejszą wartością jest prawda. 1 września 2009 roku w Warszawie spotkamy się, by przypomnieć o tym, że w 1939 roku sowiecka Rosja była agresorem równie groźnym i brutalnym, jak nazistowskie Niemcy.

Komitet 39'09 Kontakt: komitet3909@ymail.com tel. 781-596-534

 • Stowarzyszenie Solidarni z Gruzją
 • Inicjatywa Wolna Białoruś
 • Komitet Katyński
 • Warszawski Klub "Gazety Polskiej"
 • Komitet World Solidarity
 • Komitet Wolny Kaukaz
 • Akcja Alternatywna "Naszość"
 • David Gamtsemlidze - Prezes Diaspory Gruzińskiej w Polsce
 • niepoprawni.pl
 • Stowarzyszenie "Solidarność Walcząca - Oddział Warszawa"
 • blogpress.pl
 • Automiczny Wydział Wschodni Solidarności Walczącej
 • Zwiazek Więźniów Politycznych Okresu Stanu Wojennego w Australii
 • Stowarzyszenie Działaczy Niepodległościowych "Nieprzejednani"
 • Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej

Zobacz oświadczenie na stronie Komitetu

 

...... 17 sierpnia 2009 r. otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego podziękowanie za przesłane do Kancelarii wydanie specjalne ''Alternatywy'' poświęcone 65. rocznicy Powstania Warszawskiego

...... 1 sierpnia przed Muzeum Powstania Warszawskiego oraz przed Cmentarzem na Powązkach rozprowadziliśmy przygotowane wcześniej egzemplarze pisma. W bardzo krótkim czasie. I należy stwierdzić, że widoczne zapotrzebowanie znacznie przewyższało ilość przez nas przygotowaną. O godz. 17. udaliśmy się razem z delegacją SW na czele z Kornelem Morawieckim, do której dołączyli również Antoni Macierewicz i Anna Walentynowicz, pod pomnik Gloria Victis gdzie złożony został wieniec. Zobacz zdjęcia...

...... W 65. rocznicę Powstania Warszawskiego przygotowaliśmy w formie ulotki, nawiązując winietą do loga graficznego naszego pisma ,,Alternatywa'', wydanie specjalne, którego tematem wiodącym jest ukazanie planu ,,Burza'' jako wielkiego wysiłku Polski Podziemnej w walce o Niepodległą Polskę. W kontekście znacznie szerszym, niż tylko odnoszącym się do Powstania w Warszawie.

W nawiązaniu do tych wydarzeń sprzed 65 lat przygotowaliśmy i wydrukowaliśmy ponad 3500 egzemplarzy pisma, które w dniu 1 sierpnia 2009 roku było rozprowadzane na ulicach Warszawy. Ponadto w formie elektronicznej , w formacie ''pdf'', niniejsze wydanie zostało rozesłane do ponad 2500 adresatów znajdujacych się w naszej pocztowej bazie adresowej. Zapraszamy do zapoznania się z niniejszym wydaniem specjalnym ( ''Zanim wybiła Godzina ,,W'' , pdf, 135 kB ) ... pobierz/zobacz...

 

...... W dniu 31 lipca 2009 roku, oprócz wspomnianych powyżej ok. 2500 adresów mailowych, przygotowane wydanie specjalne ,,Zanim wybiła Godzina ,,W'' '' zostało wysłane w formacie pdf na adresy pocztowe ponad 400 posłów RP, ok. 80 adresów senatorów RP, 46 adresów - SDPL, 46 adresów wydawnictwa ,,Agora'' i ,,Gazety Wyborczej'' i 28 adresów spółki zależnej od ''Agory''. W sumie wysyłka objęła dodatkowo ok. 600 odbiorców.

...... 13 lipca 2009 r. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich wydał decyzję o zarejestrowaniu Stowarzyszenia ,,Solidarność Walcząca - Oddział Warszawa'', które zostało wpisane do ewidencji stowarzyszeń pod pozycja nr 868. Z wnioskiem o zarejestrowanie Stowarzyszenia wystapiliśmy 29 maja 2009 r. Zobacz ...

 

 


Powrót do strony głównej Stowarzyszenia