Wrzesień 2010

Wrzesień 2010 r. - 10 września 2010 r., 5 miesięcy po katastrofie pod Smoleńskiem, w warszawskim klubie Palladium odbyło się Zgromadzenie Obywatelskie w sprawie katastrofy smoleńskiej. Przemawiali na nim przedstawiciele rodzin ofiar, w tym Jarosław Kaczyński, i eksperci, jak Amerykanin Harvey Kushner. Po spotkaniu rozpoczęła się msza i marsz z udziałem kilku tysięcy ludzi. Czytaj więcej i obejrzyj relacje filmowe...

  • Zgromadzenie Obywatelskie w sprawie katastrofy smoleńskiej (Blogpress) - zobacz...
  • Memoriał pt "POLITYCZNE TŁO KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ" przygotowany przez organizatorów Zgromadzenia Obywatelskiego w sprawie katastrofy smoleńskiej i rozdawanego podczas spotkania w klubie Palladium - pobierz...
  • Stenopis wystapienia Jarosława Kaczyńskiego podczas Zgromadzenia Obywatelskiego (Blogmedia24) - czytaj...
  • Marsz pamięci - 10.09.2010 (Blogpress) - zobacz...
  • Marsz Pamięci 10 września 2010 r., przemówienie Jarosława Kaczyńskiego - obejrzyj...

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Spotkanie w klubie Palladium

 

Przed Pałacem Prezydenckim , przed mszą w katedrze

Msza Św. i marsz pamięci po uroczystościach w katedrze św. Jana Chrzciciela

Czytaj również - Prezes PiS apeluje jako obywatel

 

Jarosław Kaczyński podczas spotkania Zgromadzenia Obywatelskiego w sprawie katastrofy smoleńskiej, 10 IX 2010 r. w warszawskim klubie Palladium, powiedział: ,,(...) wiem, że teraz nie zejdą, ja wiem, że odpowiedzią na moje wystąpienie będzie atak, będzie furia, będzie uderzenie potężnego frontu medialnego który wspiera tych panów, niezależnie od tego co by nie zrobili (...)'' .

I taki atak z furią nastąpił natychmiast, wypowiedziami panów Sikorskiego, Grasia, Schetyny. Czekamy jeszcze na mądrości Komoruskiego i Tuska. W tym kontekście słowa Jarosława Kaczyńskiego o ''rosyjsko-niemieckim kondomium'' nabierają szczególnego i groźnego znaczenia. Polska oskarżana jest przez niemieckich polityków o wywołanie II wojny światowej: pan minister spraw zagranicznych(sic!) Sikorski - milczy; prezydent Komoruski - milczy; premier Tusk - milczy, rzecznik prasowy rządu Graś - milczy. Grozi nam uzależnienie od sowieckich dostaw gazu na długie lata - ci panowie , zamiast dbać i walczyć o interes i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny - milczą. Ironią losu - to Unia Europejska musi podjąć starania i bronić niepodległości Polski wbrew rządom PO. I dlatego również uważamy, że ci panowie, reprezentujący obce interesy w naszej ojczyźnie - muszą odejść.

Zobacz również dział ,,Z życia agentury w Polsce'' - tutaj...


Wrzesień 2010 r. - 17 września 2010 r.

17 września 1939 - 17 września 2010

Z okazji 71. rocznicy inwazji sowieckiej na Polskę, 17 IX 2010 r. odbyło się spotkanie o godz. 18.00 w Centrum Edukacyjnym IPN w Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 21/25 (zobacz zaproszenie... ). Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie ,,13 grudnia'' oraz IPN. Okolicznościowy referat wygłosił prof. Jan Żaryn, oprawę muzyczną zapewnili m.in. Dominika Świątek i Paweł Piekarczyk.

W trakcie spotkania odbędzie się prezentacja albumu ,,Wilno-Warszawa, wspólna droga do wolności'' prowadzona przez jednego z współautorów - Piotra Hlebowicza, który również wygłosił krótki referat na temat wydarzeń przedstawianych w prezentowanym albumie. Głos również zabrała Jadwiga Chmielowska, jedna z uczestniczek wydarzeń na Litwie w styczniu 1991 r.

Zapraszamy do zapoznania się ze wspomnieniami autora o wydarzeniach ze stycznia 1991 r. dotyczącymi inwazji Sowietów na Litwę - czytaj/pobierz tutaj... Pobierz wydanie specjalne serwisu Blogmedia24 przygotowanego w związku z rocznicą 17 września 1939 r. - tutaj... .

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z spotkania

Zobacz relację filmową ze spotkania - tutaj...

Powrót do strony głównej Stowarzyszenia

Powrót do strony głównej